Naši najmenší „hokejisti“ s veľkými snami

Možno ste to ani netušili, no v našej „Novejši“ máme malých hokejistov s veľkými snami a vzormi. Detičky už od veku 4 rokov pravidelne otvárajú dvere zimného štadióna, kde sa zúčastňujú organizovaného tréningového procesu našej hokejovej prípravky HK Spišská Nová Ves.

Náš hlavný cieľ

Združovať deti prostredníctvom pravidelnej pohybovej činnosti v tréningovom procese. I keď skôr možno presnejšie povedať, že ide o organizovanú výchovu detí k pohybu cez zábavu, hru a šantenie na ľade i mimo neho.

Hlavná aktivita klubu

  • prezentácia hokeja ako možnosti trávenia voľného času detí, zábavnou, hravou formou, pod dohľadom trénerov a bývalých hráčov.
  • výchova a učenie detí novým zručnostiam (rozšírenie pohybového potenciálu s možnosťou jeho napredovania), učenie sa fair-play, samostatnosti a množstvo ďalších výhod, ktoré hokej ako multifaktoriálny šport v sebe kombinuje.

 

Organizačná charakteristika tréningového procesu

V krátkosti možno rozdeliť tréningy našich najmenších na dve skupiny, a to hokejovú pred-prípravku, kde máme začínajúce detičky (ktorým sa venujeme samostatne), resp. deti od 4 rôčkov po tretiu triedu ZŠ Komenského, a hokejovú prípravku kde trénujú deti štvrtej triedy.

Tak ako každá sezóna, či už tá minulá, tak aj táto sa začala letnou prípravou, ktorá prebieha v mesiacoch máj a jún. K tréningu využívame priestory telocvične a vonkajšieho ihriska. Detičky sa na tréningu doslova „hrajú“, cez rôzne hry, pohybové aktivity a súťaže.

 

Samozrejme hokej, by bez ľadu nebol možný, a tak ako náhle je spustená prevádzka štadióna, tak aj naši najmenší opäť dostávajú možnosť zažiť pocit, praskajúceho ľadu pod nohami a zvuku mantinelu keď doň udrie puk.

A to nielen počas tréningov, ale aj počas zápasov na turnajoch, v ktorých deti získavajú dôležité návyky, kde sa formujú ich morálne hodnoty a postoje, kde získavajú to najdôležitejšie a to pocit výnimočnosti, dôležitosti a presvedčenia v seba.

Naši štvrtáci odohrali v minulej sezóne 7 turnajov riadených zväzom, turnaj v Liptovskom Mikuláši a vianočný 2-dňový turnaj v Partizánskom (dokopy cca 24 zápasov), odohrali prestížny Orange cup, absolvovali sme 109 tréningových jednotiek na ľade a 55 na sucho.

Taktiež aj naši tretiaci odohrali 7 turnajov a doma sme odohrali priateľský turnaj proti hráčom neďalekého Kežmarku, tiež aj spolu s najmenšími absolvovali letnú prípravu a 99 tréningov na ľade.

My a bohatý december, plný prekvapení!

Hokejový klub v spolupráci so SZĽH organizoval náborovú akciu „deti na hokej“, počas ktorej sa na ľad dostalo cca 100 detí z okolia, vo veku 4-12 rokov. Deti zažili na ľade kopec zábavy o ktorú sa postaral vĺčik Gooly, vyskúšali si rôzne súťaže v korčuľovaní, streľbe na bránu i samotnú hru. Za odmenu sa mohli pohostiť keksíkom, čajíkom a taktiež dostali malé darčeky v podobe náramkov, nálepiek a omaľovánok. Teší nás fakt, že deti hokej zaujal a tak sme medzi nami privítali nových členov.

Samozrejme aj naše detičky na tréningu navštívil sv. Mikuláš a jeho pomocníci anjel a čert, ktorí deti odmenili za ich snahu sladkosťou a pripomenuli im, že poslúchať treba stále.

Prekvapenia však nemali konca a tak vyjadrujeme vďaku anonymnému darcovi, ktorý nám na tréning poslal vianočný balík v ktorom boli tričká NHL. Deti mali obrovskú radosť vďaka Vám!

Vianočná pohoda tak pokračovala i zápasom „Winter Classic Game“ v ktorom si medzi sebou zmerali sily deti a ich rodičia. Počas zápasu, ktorý sa odohral na vonkajšom ihrisku nás zohrieval detský punč a po jeho skončení sme si posedeli pri vianočnej kapustnici (vďaka patrí pánovi Hrušovskému). Mimochodom, zápas skončil výhrou detí J .

Keďže čas vianočný má občas nevyčerpateľné možnosti, tak ani u nás to s prekvapeniami nekončilo, práve naopak, to najväčšie prišlo priamo pod vianočný stromček. Spolupráca s významnou spoločnosťou Embraco, priniesla do našej hokejovej komunity v sezóne 2017/2018 čiastku 5 306,- EUR, ktorou nadačný fond Embraco v Nadácii Pontis umožnil zakúpenie hokejových výstrojí, prilieb, hokejových tašiek, trenažéra korčuľovania, brankárskych setov, hokejok, úhrady cestovných nákladov na turnaje.

 

Touto cestou preto vyjadrujeme veľkú vďaku nadačnému fondu Embraco v Nadácii Pontis, za podporu našich najmenších detí, ktorým v srdiečkach bije vášeň pre hokej a úprimná radosť z neho.

 

 

ĎAKUJEME!

 

Veru čas je neúprosný a beží resp. u nás korčuľuje rýchlo, tak aj naša sezóna ako začne, tak aj skončí. Obdobne ako v škole, tak aj v hokeji býva prvým väčším zlomom prechod detí z hokejovej prípravy do kategórie mladších žiakov. To znamená že deti prechádzajú z malého „tretinkového“ hokeja na veľké ihrisko.

Chlapci makajte s láskou k hokeju!

Smiech, radosť, úsmev, občas plač i truc, pády a prekonávanie samého seba, sú opakovanou súčasťou kolobehu zimného štadióna a neklamným dôkazom, že hokej je nádherný šport. A tak, či je upršaná nedeľa ráno, či je rozpálený augustový týždeň, detičky kráčajúc, za doprovodu rodičov, sa vracajú na zimný štadión, aby si mohli zašantiť so svojimi kamarátmi a trénermi a rozžiariť ich očká.

Síce v poslednom rade, no o to srdečnejšie, vyjadrujem vďaku kolegom za ich obetavosť, prístup a nadšenie, ktoré dokážu preniesť na deti a tak ich vtiahnuť do sveta v ktorom začínajú prežívať svoje tajné sny.

Peter „Kristy“ Kristián, Lukáš ,,Lašky“ Laškody, Daniel ,, Dany“ Gavalier, Barbora ,,Barbi“ Kežmarská, Patrik „Paťo“ Korheľ, Miloš „Muro“ Muránský a Peťo „Findžo“ Filip, aj za deti ďakujem.

Preto, ak máš aj ty tajný hokejový sen, príď medzi nás, získaj kopec zážitkov a nových priateľstiev.

TEŠÍME SA NA TEBA!

HK Spišská Nová Ves o.z.

 

Bližšie informácie ohľadne tréningov získaš na tel. čísle:

+421 907 911 342 Miloš Muránsky, tréner

+421 908 852 507 Barbora Kežmarská, trénerka

resp., pred tréningom, alebo na našej facebookovej stránke: hokejová prípravka HK Spišská Nová Ves

 

Ak nemáš výstroj, pomôžeme ti s ňou.

Share this post

Pridaj komentár