Progres je viditeľný … R. Rapáč

Progres je viditeľný

Východniari teda splnili cieľ, ktorý si pred štartom sezóny predsavzali.

Medzi najlepšou šesticou tímov sa pohybovali prakticky od začiatku a v ich spoločnosti sa udržali až do konca základnej časti.

„Mali sme lepšie aj horšie momenty, ale myslím si, že hrou sme fanúšikov bavili. Hokej v našom meste ide krok po kroku hore a v porovnaní s vlaňajškom sa posunul dopredu. Progres je viditeľný, avšak verejnosť nemôže očakávať, že za dva roky klub úplne vstane z popola. Všetko potrebuje čas,“ rozhovoril sa tréner Rapáč, podľa ktorého mohlo jeho mužstvo skončiť v tabuľke aj vyššie.

„V poslednom období sme sa však borili s problémom, že sa v našej zostave točilo väčšie množstvo hráčov. V nadstavbe ale už za nás nebudú nastupovať hráči na striedavé štarty a pracovať už budeme s mužstvom, s ktorým pôjdeme do play-off.“

Play-off by radi začínali doma

V ďalšej fáze súťaže sa Spišiaci budú snažiť svoje tabuľkové postavenie vylepšiť, aby do vyraďovačky vstúpili z výhodnejšej pozície.

„Pre nás je veľmi dôležité zabojovať o štvrté miesto, aby sme play-off začínali doma a v semifinále, ak náhodou nejaký z outsiderov vyradí favorita, sa prípadne vyhli Bratislave. V tejto sezóne nie sú favoriti až takí favoriti a trúfam si povedať, že Skalica, Dubnica a my budeme schopní v play-off ešte zamiešať kartami. Práve zápasy s týmito dvoma tímami budú pre nás v boji o štvrté miesto najdôležitejšie,“ vyjadril sa 32-ročný kormidelník.

Už v stredu štartuje jeho mužstvo nadstavbu súbojom v hlavnom meste u jasného víťaza základnej časti, na ľade ktorého dvakrát utŕžil prehru 0:6.

„Keď sa na to reálne pozrieme, tak Bratislava Capitals si hrajú svoju vlastnú ligu. Ich káder je neskutočne nabitý a kvalita enormná. S každým sa však dá hrať, doma sme tohto súpera raz dokázali zdolať. Dôležité bude, ako do zápasu vstúpime a či sa na nás usmeje aj šťastena. Potom môžeme pomýšľať na úspech.“

Štyria prišli, ďalší sú na obzore

Spišskonovovešťania sa netaja tým, že v play-off chcú ísť čo najďalej, preto ich manažment intenzívne pracuje na skvalitňovaní kádra.

Pred pár dňami už aj predstavili štyri nové akvizície – brankára Vilima Rosandiča, ktorý v minulosti pôsobil v Nitre, Banskej Bystrici či Detve, a obrancov Štefana Fabiana, Dávida Romaňáka z Popradu a Rusa Daniila Arefjeva z Ižstalu Iževsk.

„Podarilo sa nám dotiahnuť veľmi kvalitného brankára, ktorý má veľký potenciál byť milým prekvapením nadstavby a play-off. Potrebovali sme vystužiť aj obranné rady, keďže už ďalej nebudeme využívať hráčov na striedavý štart. Naším cieľom je zabojovať o extraligu, preto bolo posilnenie kádra nutné,“ uviedol lodivod HK.

Ako nám ďalej Rapáč prezradil, do mužstva by ešte mali pribudnúť traja útočníci.

„Máme vyhliadnutého aj jedného obrancu z extraligy. Všetko však bude záležať od toho, či títo chlapci pristúpia na naše podmienky, keďže nie sme bohatý klub a pracujeme v skromných podmienkach. Na 99 percent však minimálne traja hráči prídu.“

dočítate sa viac:

https://spis.korzar.sme.sk/c/22306900/posilneni-spisiaci-netaja-smele-ambicie-chcu-sa-pobit-o-extraligu.html

 

Share this post

Pridaj komentár