Šúty sľubuje boj o miesto na súpiske, od brankára dostal „upozornenie“

Šúty sľubuje boj o miesto na súpiske, od brankára dostal „upozornenie“

Na prvom pondelkovom tréningu nášho mužstva pred novým ročníkom zaberal na ľadovej ploche aj talentovaný junior Martin Šúty.

Kto ho pozná vie, že je to útly chlapec s košíkom na tvári, hrajúci na ľavú stranu hokejky. „Veľký rozdiel som pociťoval najmä v rýchlosti oproti kategóriám, v ktorých hrávam. Celkovo prvý tréning je vždy náročný,“ uviedol po vyzlečení sa z výstroja spišskonovoveský talent. Tréner Vlastimil Wojnar pred spustením druhej fázy prípravy sedel so zverencami v šatni pár minút, kde im adresoval svoje požiadavky, respektíve, ako si predstavuje úvodnú prácu na ľade. „Postupom času si na všetko zvyknem. Každým tréningom sa to bude zlepšovať. Ľad ešte nebol úplne stopercentný, preto to nebolo veľmi ideálne,“ pokračoval Šúty.

Sedemnásťročný krompašský rodák na seba upozornil v uplynulom ročníku, keď pri junioroch zbieral body ako na bežiacom páse. Vsietil pätnásť gólov, ku ktorým pridal jedenásť asistencií. Túto vizitku dosiahol v dvadsiatich ôsmich stretnutiach. „Celú letnú prípravu na suchu som absolvoval s mužmi. Tento týždeň by som mal s nimi pokračovať v tréningovom procese, a potom sa zrejme uvidí, čo bude ďalej,“ vraví skromný útočník. Večer 9. augusta nás čaká prvá prípravná previerka. Do metropoly Spiša pricestuje náš kvalifikačný premožiteľ z vlaňajška HC 21 Prešov. Ako vyzerá možná účasť Martina Šútyho v prípravných dueloch? „Na to ešte nedokážem odpovedať. Určite sa toto bude riešiť tesne pred zápasmi. Za seba však môžem povedať, že sa chcem chopiť tejto šance naplno a dať do toho všetko,“ nechýba odhodlanie a chuť ukázať sa nádejnému mladíkovi.

Šúty mal to šťastie, že pri premiérovej skúsenosti so seniormi, sa po jeho boku objavila zvučná dvojica bratov Hudáčkovcov. Brankár Július a útočník Libor by už čoskoro mali zakotviť v nových kluboch, a tak potrebujú kontakt s ľadom. Niektorí hráči boli z ich prítomnosti natoľko vystresovaní, až to vyústilo do úsmevnej príhody. „Priznávam, že som Julovi najprv vykal. Predsa len, je odo mňa o dosť starší a je to výborný brankár s množstvom skúsenosti. Nakoniec mi povedal, že mu mám tykať, tak som ho poslúchol,“ s úsmevom doplnil Martin Šúty.

Share this post