Príprava 2022: Z Prešova si odnášame prehru 2:4, Ališauskas utrpel zranenie

Prípravný zápas s poradovým číslom štyri sme opäť nevyhrali. Tentoraz sme absolvovali odvetu pod prešovskou Kalváriou s neúspešným rezultátom 2:4.

HC 21 Prešov – HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 14. Martin (Giles), 19. Girduckis (Martin), 31. Girduckis (Žilka), 59. Giles (Gerlach) – 12. Verbeek (Grec, Vandas), 49. Giľák (Verbeek, Ordzovenský), Rozhodovali: Kalina – Pribula, Valachovič, Vylúčení: 6:7, navyše Higgins (Prešov) 5+DKZ za hrubosť, Ališauskas (Sp. Nová Ves) 5+DKZ za hrubosť, Nellis (Sp. Nová Ves) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, Presilovky: 2:1, Oslabenia: 1:0, 300 divákov.

Prešov: Rabčan – D. Jendroľ, Ballhorn, Pulščák, Higgins, Giles, Turan, Zuščák – Martin, Girduckis, Žilka – J. Sýkora, Neuls, Gerlach – A. Nauš, Bortňák, Krajč – Thomka, Šimun, K. Jendroľ – Melcher.

Tréner: Ernest Bokroš.

Spišská Nová Ves: Surák – Ordzovenský, Romaňák, Bdžoch, Ališauskas, Malina, Grec, N. Zekucia – Vandas, Verbeek, Rapáč – Ščurko, Nellis, Štrauch – Tkáč, Kerbashian, Giľák – I. Novák, Vartovník, Tomala.

Tréner: Vlastimil Wojnar.

Súboje s Prešovčanmi majú svoj náboj aj kvalitu a inak tomu nebolo ani v druhom prípravnom meraní síl. Ako prví mohli viesť Spišiaci. Verbeek však nepremenil Vandasovu prihrávku spred bránkoviska. Do streleckej listiny sa nezapísal tiež Štrauch, ktorého v príprave sprevádza veľká smola a zatiaľ sa nedokáže presadiť zo sľubných príležitostí. V 12. minúte už bol presný Verbeek a otvoril si strelecký účet v našom drese – 0:1. Nasledovala presilová hra, v ktorej bol kapitán Branislav Rapáč aktívny v blízkosti brankára Rabčana, no neujala sa žiadna z jeho viacnásobných dorážok. 31 sekúnd pred vypršaním trestu domáceho Pulščáka Prešovčania vyrovnali. Giles poslal do nájazdu Craiga Martina, ktorý nekompromisne zavesil – 1:1. V 19. minúte Šarišania už viedli, keď súbežne s návratom Vandasa z trestnej lavice prekonal Suráka Girduckis – 2:1. O necelú minútu boli diváci svedkami bitky, do ktorej sa dostal Higgins s Ališauskasom, ktorý si z toho odniesol zranenie a duel nedokončil. Defenzíva tak dostala ďalší nepríjemný úder, nakoľko v nej už absentujú Žiak, Podlipnik, Beaudry či Boris Česánek.

V 27. minúte bránil Kerbashian spoluhráča Greca, ktorého poslal do mantinelu Nauš. Z tejto početnej výhody mohli Rysy vyrovnať, avšak Rabčan zobral gól z hokejky Nellisovi. Vyrovnanie sa nedostavilo ani presne v polovici riadneho hracieho času. Keďže naši hráči svoje šance nepremenili, prišiel zákonitý trest. Vandasovo vylúčenie zužitkoval Girduckis svojím druhým presným zásahom – 3:1. V 32. minúte ukončil svoje trvanie v zápase Anthony Nellis. Nepáčil sa mu verdikt rozhodcu Kalinu, ktorý mu odpískal vrazenie na mantinel. Keďže k tomu inkasoval aj trest za nešportové správanie, musel zamieriť do šatne. Koncom druhej tretiny mal zníženie na dosah skúsený Ladislav Ščurko, lenže z peknej individuálnej akcie dosiahol len úspešný zákrok Rabčana.

Pred záverečnou tretinou bolo všetko otvorené. V 44. minúte Vandas poslal puk medzi kruhy do hradby tiel, no ten sa odrazil rovno k Rabčanovi. Nádej na dobrý výsledok dal nášmu tímu Matej Giľák v 49. minúte. Jeho strela z ľavého kruhu slávila úspech pri presilovke piatich proti štyrom – 3:2. S pribúdajúcim koncom ale upokojil prešovských hokejistov obranca Giles. Gerlachovu nahrávku zúročil a Surákovi nedal šancu – 4:2. Naši tréneri si vyžiadali oddychový čas a rozhodli sa pre power-play. Záverečný vabank však už nič nezmenil na tom, že sme prehrali aj štvrtý prípravný zápas v rade.