Príprava 2022: Rysy majú prvý letný triumf, prispel k nemu aj Martin Bakoš

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves získali úvodné víťazstvo v príprave. Na domácom ľade po tuhom boji zdolali ašpiranta na postup do extraligy HK Martin 3:1.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HK Martin 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 16. Bakoš (Ališauskas), 54. Hamráček (Vartovník), 57. Salituro (Ordzovenský) – 20. Paulíny, Rozhodovali: Snášel, Kocúr – Wolf, Ordzovenský, Vylúčení: 3:7, Presilovky: 1:0, Oslabenia: 0:1, 830 divákov.

Spišská Nová Ves: Surák – Ordzovenský, Česánek, Romaňák, Ališauskas, Podlipnik, Bdžoch, N. Zekucia – Bakoš, Nellis, I. Novák – Vandas, Kerbashian, Rapáč – Majdan, Salituro, Giľák – Hamráček, Vartovník, Šuty.

Tréner: Vlastimi Wojnar.

Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, Lavička, Bobček, Petran, Belica, J. Nemec – Fafrák, Sleziak, Tiainen – Toma, Dírer, T. Nauš – Paulíny, Tyczynski, Poliaček – Juščák, Stročka, Stanček.

Tréner: Daniel Babka.

Spišiaci mali tlak takmer celú prvú tretinu. Zhruba po 180 sekundách bol v permanencii brankár Glosár, keď krotil projektil Ordzovenského a hneď na to vymazal zblízka Vartovníka. Na martinského gólmana onedlho nevyzrel Michael Vandas a v 6. minúte si to zopakoval Vartovník. Úvodný gól na hokejke sa črtal Česánkovi po spolupráci s Ordzovenským. Razancia strely bola dobrá, ale chýbala lepšia presnosť. Diváci sledovali na krídle prvého útoku Martina Bakoša, ktorý si obliekol domáci dres po pätnástich rokoch a v 16. minúte im dal dôvod radovať sa. Po prvej strele nasledovala dorážka a rozvlnil sieť za Glosárom – 1:0. Keď sa už aktéri pomaly zbierali do šatní, prišlo zaváhanie domáceho brankára Suráka. Pomýlil ho zlý odraz puku a Adam Paulíny nemal problém trafiť poloprázdnu bránku – 1:1.

Martinčania sa v druhej tretine osmelili a hoci hrali dvakrát oslabení, vedeli domácim znepríjemňovať život. Dve veľké šance však boli na strane Spišiakov. V 34. minúte stopla tyčka hosťujúcej brány pokus Ališauskasa a pred pohotovým Vandasom odpálil puk z čiary Lavička. Súperov gólman likvidoval jednu šancu za druhou. Opäť na neho mieril Ališauskas, ktorému to vyrazil do strany a ešte stačil reagovať na Bakošovu dorážku. Sebavedomie si posilnil i proti Saliturovi, ktorému dva razy zabránil skórovať. Minútu pred prestávkou sa najlepšie zorientoval v bránkovisku Hamráček, no v tomto prípade bol znova šikovnejší martinský muž v maske.

Za domácich sa snažil prehovoriť v 42. minúte Nellis. Výborne nabral rýchlosť v strednom pásme, obišiel súperových obrancov a po natlačení sa sprava pred bránku musel riešiť situáciu hokejkou gólman hostí. V 54. minúte posunul Spišskú Novú Ves do vedenia Hamráček – 2:1. Ten istý hráč sa následne dostal do potýčky s Belicom, ktorý sa chcel zastať spoluhráča Fafráka. K pästnej výmene neprišlo, ale aj tak si odišli schladiť hlavy na dve minúty za hrubosť. Deväť sekúnd po vzájomnom vylúčení vynikajúcou nahrávkou poslal Ordzovenský do úniku Salitura a Kanaďan spoľahlivo zakončil medzi nohy Glosára – 3:1. Martinskí hokejisti už s výsledkom nič nespravili, no patrí im pochvala za férovú hru i výbornú prípravu na súboj.

Séria domácich prípravných duelov pokračuje už v piatok 26. augusta. O 17:00 privítame v Spiš aréne trojnásobného maďarského šampióna a niekdajšieho účastníka Tipos extraligy DVTK Jegesmedvék Miškovec.