Príprava 2022: Miškovec zvládnutý na nulu, ktorú vybojoval aj 15-ročný Varša

Prípravné obdobie našich hokejistov pokračuje raketovým tempom. Zo štvorzápasovej domácej série získavame druhý triumf. V Spiš aréne nedokázali skórovať hráči Miškovca a domov odcestovali s prehrou 0:3.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Góly: 34. Ordzovenský (Šuty, I. Novák), 35. Kerbashian (Hamráček, Vandas), 40. Nellis (Ščurko, Tkáč), Rozhodovali: Snášel, Orolín – Knižka, Ordzovenský, Vylúčení: 3:5, Presilovky: 0:0, Oslabenia: 0:0.

Spišská Nová Ves: Surák (41. Varša) – Podlipnik, Romaňák, Ališauskas, Česánek, Ordzovenský, Bdžoch – Vandas, Kerbashian, Hamráček – Ščurko, Nellis, Tkáč – Majdan, Salituro, Giľák – I. Novák, Vartovník, Šuty.

Tréner: Vlastimil Wojnar.

Miškovec: B. Kiss (30. Gratzl) – Wehrs, Ilvessuo, R. Kiss, Szirányi, Vojtkó, Jombík, Illés – Mattyasovszky, Lövei, Ritó – Razumňak, Miškolci, Kulešov – Farkas, Páterka, Blaško – Pecsét, Vas, Galajda – Röczei.

Tréner: Viktor Tokaji.

Po utorkovom víťazstve s Martinom, túžili domáce Rysy uspieť aj proti bývalému účastníkovi našej extraligy z Maďarska. Prvá tretina bola o šanciach Spišiakov a zákrokoch Bence Kissa. Hosťujúci brankár mal veľké šťastie po práci Hamráčka, ktorý mu svojou výborne mierenou strelou zazvonil na spojnicu. V 15. minúte Kiss bol nútený roztiahnuť sa v bránkovisku a zatvoriť bránku, pretože hrozil prvý puk v jeho sieti. Pri súperovej možnosti zasiahol telom Česánek a Ritóv puk dostal do nohy. Niekoľko sekúnd pred odchodom do kabín si Kiss poradil s ďalšou príležitosťou východniarov.

V druhej časti hry volali po góle šance Kerbashiana, Salitura a najmä Ivana Nováka, ktorý chcel v 27. minúte po naskočení z trestnej lavice dosiahnuť strelecký zápis. Maďarský brankár mu do pokusu postavil pravý betón. Následná minúta bola v znamení zahodených domácich príležitostí. Začalo to úspešným zákrokom Kissa proti Matejovi Giľákovi. K nemu sa pridal Majdan a tento nevydarený úsek hry uzavrel Romaňák, keď to netrafil podľa predstáv. Hostia pri prerušenej hre vymenili brankárov. Od tejto chvíle sa diali veci. Znova Kerbashian ani Vandas ešte neslávili úspech, no v 34. minúte obranca Ordzovenský zúročil streľbu, ktorá priniesla želané ovocie – 1:0. Prešla minúta a pol. Kerbashian si za svoj výkon zaslúžil gólovú odmenu a zblízka bol lepší ako Gratzl – 2:0. Výborne pracujúce duo Majdan – Vandas produkovalo pekné akcie. V 38. minúte však potreboval druhý menovaný nadvihnúť puk ponad Gratzlov betón, čo sa nestalo. Spojnica sa ozvala aj po druhý raz v dueli. Zakončoval Boris Česánek. V čase 39:22 sa predsa dostavil tretí gól Rysov. Nellis ukázal, že sa dokáže zorientovať na malom priestore pod tlakom súpera a z hranice ľavého kruhu vypálil projektil pod hornú žŕdku – 3:0.

Naši tréneri rozhodli, že záverečnú tretinu absolvuje v bránke iba pätnásťročný dorastenec Benjamín Varša. V príprave už odchytal pár minút v Liptovskom Mikuláši. Tínedžer sa predviedol vo výbornom svetle. V 46. minúte vymazal ľavým betónom českého útočníka Blaška a krátko na to s prehľadom ulovil strelecký pokus Galajdu. Šancu zvýšiť na 4:0 mal Daniel Tkáč, ale pri tejto situácii ako ľavák nemohol výraznejšie ohroziť Gratzla, keď strieľal sprava. 51. minúta patrila Majdanovi s Podlipnikom. Slovinský obranca ale nestihol zamieriť na bránu. Dvojica protihráčov mu vypichla puk. Giľákovi nebolo súdené presadiť sa ani pri jednej zo záverečných príležitostí zápasu. Skúšal to krížnym pokusom, no minul Gratzlovu bránku. Miškovec nezaťažil konto či už Surákovi, alebo Varšovi a prípravný zápas s poradovým číslom šesť sme ovládli na nulu.

Tretie domáce prípravné stretnutie za sebou odohráme v utorok 30. augusta o 18:00 proti HK Poprad.