Príprava 2022: Pred vyše 1200 divákmi sme zdolali rivala z Popradu

Prípravné zápasy finišujú a spišskonovoveskí hokejisti získali tretiu výhru za sebou. Tentoraz im k nej vo výbornej atmosfére pomohlo vyše 1200 priaznivcov.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HK Poprad 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Góly: 15. Tomala (Vartovník), 19. Štrauch (Kerbashian, Ališauskas), 30. Nellis (Bdžoch) – 17. Mlynarovič (Kundrik), 59. Skokan, Rozhodovali: Tornay, Smrek – Stanzel, Wolf, Vylúčení: 6:10, navyše Kerbashian (Sp. Nová Ves) 5+DKZ za hrubosť, Presilovky: 1:0, Oslabenia: 0:0.

Spišská Nová Ves: Surák – Podlipnik, Bdžoch, Ališauskas, Malina, Ordzovenský, Česánek, Šuty – Vandas, Kerbashian, Tkáč – Štrauch, Nellis, Giľák – Majdan, Salituro, Hamráček – I. Novák, Vartovník, Tomala.

Tréner: Vlastimil Wojnar.

Poprad: Peters – Vainio, Kotvan, D. Brejčák, Drgoň, Brincko, Bokroš, M. Mešár – Lichotnikov, Skokan, Yogan – Svitana, Bubela, Kukuča – Kundrik, Mlynarovič, Valigura – Stanček, S. Petráš, Dlugoš.

Tréner: Martin Hrnčár.

Veľké derby malo šťavu od prvého vhadzovania. Prvú robotu mal Surák, keď zachytil Bubelov puk smerujúci medzi betóny. Spišiaci boli pozorní aj pri individuálnom preniku Daniela Brejčáka. Finálnu koncovku Kukučovi spred bránky zrazili. Šancu na zmenu výsledku mali domáci v 13. minúte. Počas pobytu Mlynaroviča na trestnej lavici vypálil Ališauskaus. Peters to vyrazil pred seba, no Vartovníkovi sa nepodarilo nadvihnúť puk a dvojnásobnú dorážku poslal len do betónu popradského gólmana. V 15. minúte podržal svoj tím Surák. Zlikvidoval samostatný nájazd Kundrikovi. O 13 sekúnd už Rysy vyhrávali. Zariadil to útočník Timotej Tomala, ktorý zužitkoval asistenciu Vartovníka – 1:0. Popradčania vyrovnávali o dve minúty neskôr. Spišiakom sa nedarilo odohrať puk z vlastnej tretiny. Kundrik si vylepšil pozíciu a prihral Mlynarovičovi, ktorého strelecký pokus skončil pod hornou žŕdkou Surákovej brány – 1:1. Hráči Spišskej Novej Vsi boli ešte aktívnejší a dočkali sa ďalšieho želaného ovocia. Do prestávky upravil skóre na 2:1 Andreas Štrauch vynikajúcou strelou do ľavého rohu Anthonyho Petersa. Kamzíkov mohol päť sekúnd pred sirénou potrestať Vandas za zle striedanie, ale zblízka netrafil pravú časť brány.

V 22. minúte vo vysokej rýchlosti neskóroval Salituro. Koncom polovice riadneho hracieho času si zopakovali súboj Surák s Kundrikom. Popradský mladík aj druhýkrát nepotešil svojich spoluhráčov. Nellis má výbornú formu v príprave, ktorú korunoval gólom na 3:1, keď nedal šancu Petersovi. V 38. minúte sa zastal Kerbashian spoluhráča Tkáča po ataku Tomáša Bokroša. V závere prostrednej tretiny strieľal z uhla na poloprázdnu bránu Popradu Majdan, avšak zasiahol bočnú sieť, hoci niekoľko divákov stihol zakričať gól.

Tretia tretina začala veľkou príležitosťou Kamzíkov. Ležiaci Surák v bránkovisku mal šťastie, pretože bola na ňom hradba tiel a Brincko sa nemohol pokúsiť o gólové zakončenie, nakoľko bol faulovaný Česánkom. Nasledovala početná výhoda hostí. Spišiaci hrali oslabenie s prehľadom. Dokonca mal presný zásah na hokejke Tkáč, no v tomto prípade Peters predviedol semafor. V 46. minúte to opäť nepadlo Vandasovi. Pokus ukončil pravou rukou do protipohybu súperovho gólmana, ktorý si s tým poradil. Hosťom sa nedarilo ani po dobrých akciách Valiguru či Brejčáka. Domáca obrana stála na pevných nohách a bola podporená skvelým Surákom. V 57. minúte zákerne a najmä nebezpečne krosčekoval Brejčák Kerbashiana a strhla sa hromadná mela, do ktorej sa zapojil aj Peters. Po rozdelení trestov vyprodukoval drámu Dávid Skokan. Pohodlne dorazil puk za bránkovú čiaru – 3:2. Kotvanovi sa už nepodarilo vyrovnať, pretože sa do jeho tvrdej strely obetavo postavil Lukáš Vartovník.

Naše Rysy ťahajú trojzápasovú víťaznú sériu v príprave. Záverečný domáci duel je na programe 6.9. o 18:00, keď privítajú Liptovský Mikuláš.