Filip Surák: Potrebovali sme už bodovať, a teraz sú na rade Michalovce

Druhý brankár Rysov FILIP SURÁK (26) si výborne počínal v predohrávke 24. kola Tipos extraligy na Považí proti Trenčínu. Zlikvidoval 27 striel a výraznou mierou sa pričinil o dvanáste tohtosezónne víťazstvo.

Odchytali ste štvrtý zápas v sezóne, ale s prívlastkom víťazný. Bol to ťažký súboj s Trenčínom?

Bol to náročný zápas vzhľadom k tomu, že sme ťahali nešťastnú šnúru porážok. Pre mňa obzvlášť, nakoľko som po dlhšom čase naskočil do hry. Celé mužstvo sa však k tomu postavilo maximálne zodpovedne a predviedlo bojovný i kolektívny výkon. Výsledok sa dostavil.“

Marcela Melicherčíka ste nahradili už v dueli s Bystricou a boli oporou napriek vysokej prehre 2:7. Z toho dôvodu ste sa postavili do brány od úvodnej minúty v Dubnici?

Nie. Bolo to kvôli Marcelovmu zraneniu.“

V 49. minúte ste chytili trestné strieľanie Mareka Valacha. Stačilo nechať na ľade pravý betón, alebo pripisujete úspech aj tomu, že trenčiansky hráč veľmi nezvládol realizáciu?

Musím sa priznať, že ma to dosť zaskočilo, ako na to išiel. Určite to chcel spraviť lepšie. Našťastie pre nás to dopadlo dobre.“

Dukla nám v prebiehajúcom ročníku sedí. Tri razy sme ju porazili. Po štyroch zaváhaniach ste takéto stretnutie potrebovali…

Už sme potrebovali bodovať. Trenčania sú nepríjemní a v poslednej dobe sa aj dokázali vyšvihnúť v tabuľke. Na druhej strane sme hrali v dubnickom špecifickom prostredí, takže tento triumf má pre nás obrovskú cenu.“

Nedeľa bude patriť zápasu v Michalovciach, ktoré poznáte a vieme, akú dlhú nepriaznivú sériu s nimi máme. Dozrel ten čas ukončiť to?

Ako sa vraví, každá séria sa raz musí skončiť. Verím, že už prišla chvíľa, kedy konečne pretrhneme zlú bilanciu so Zemplínčanmi.“

Okrem nášho klubu chodievate s niektorými spoluhráčmi na striedavé štarty do Brezna. Ako to hodnotíte?

Samozrejme, som rád za túto možnosť. Vždy je lepšie mať nejakú zápasovú prax, ako iba trénovať.“