Ako ďalej v SHL pri predčasnom konci ?

Aktuálny článok z názormi najvyšších činiteľov hokejových klubov SHL na situáciu ktorá nastala.
Viac sa dočítaš v článku pre www.hokejportal.net – článok:

Témou číslo jeden v hokeji nie sú športové informácie, ale čoraz viac šíriaci sa koronavírus, tzv. COVID-19. Od utorka 10.marca platí zákaz usporadúvať akékoľvek podujatia. Hokejportal.net zisťoval aktuálnu situáciu v šiestich kluboch SHL, ktoré sú ešte v hre, ale nemôžu pokračovať vo štvrťfinále play-off.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) a riadiace orgány súťaží v súlade s oznámením Ústredného krízového štábu zo dňa 9.3.2020 v súvislosti s rizikom prenosu koronavírusu (COVID-19) prijali nasledovné rozhodnutia:

Riadiace orgány súťaží SZĽH v súlade s oznámením Ústredného krízového štábu zo dňa 9.3.2020 vydávajú podľa čl. 4.2.5.4 SP SZĽH rozhodnutie, že zápasy v súťažiach Tipsportligy, Slovenskej hokejovej ligy, 2. ligy seniorov, Extraligy žien, Extraligy juniorov, Extraligy dorastu, 1. ligy juniorov, 1. ligy dorastu, Ligy kadetov, Ligy st. žiakov 8., 7., Ligy ml. žiakov 6., 5.; ďalej turnaje prípraviek HP 3. a HP 4., ako aj všetky naplánované priateľské zápasy v ľadovom hokeji na území SR v termíne od 10. do 23. marca 2020 vrátane, sa v tomto období nebudú hrať a odkladajú sa na neurčito.

SZĽH situáciu ďalej monitoruje a bude priebežne reagovať. SZĽH bude o svojich ďalších rozhodnutiach bezodkladne informovať prostredníctvom svojho webového sídla a sociálnych sietí. (zdroj: hockeyslovakia.sk).

Hokejportal.net oslovil “aktívnu” šesticu prvoligových mužstiev. Všetky strany dostali dve rovnaké otázky: S akými dojmami a pocitmi prijali opatrenie ohľadom koronavírusu a kto by mal v prípade predčasného ukončenia ročníka postúpiť do Tipsport ligy.

HK Spišská Nová Ves – Mgr. Peter Potenga ( riaditeľ )

“Aj napriek nepriaznivému stavu s Topoľčanmi 1:3 na zápasy stále veríme, že dostaneme šancu na pokračovanie a budeme mať možnosť pokúsiť sa zvrátiť sériu. Odohrali sme kvalitné stretnutia, čo podčiarkol aj divácky záujem. Čo sa týka postupu, je to skutočnosť, na ktorú musia reagovať kompetentní. Ak si Bratislava Capitals rozmyslí prechod do EBEL-ky, mala by postúpiť. Keď odíde, príležitosť by mal dostať niekto z dvojice Martin – Topoľčany.”

LINK:

https://www.hokejportal.net/?q=clanok%2Fako-dalej-v-shl-pri-predcasnom-konci%2F100038&fbclid=IwAR3toNZ1Dp4npWBVOz-B2-5Pxf-lY9dz4XBqNxgHW2FSXSISmpfptI3cESs