Cieľ, ktorý sme si na začiatku minulého ročníka stanovili, sme úspešne splnili. Po päťmesačnej zápasovej odmlke prichádza čas začať zbierať plody tvrdej letnej práce a užiť si vytúžený postup medzi slovenskú hokejovú elitu. Naša cesta sa začína práve dnes, keď o 18:00 vykorčuľujeme na zápas 1. kola proti úradujúcemu majstrovi zo Zvolena.

Duel môžete sledovať naživo na Dvojke, prípadne na TV Tipsport.

MAJSTER X NOVÁČIK

Posledné vzájomné meranie síl medzi oboma celkami je ešte pomerne čerstvé. Rysy sa s rytiermi stretli v generálke pred začiatkom ligy presne pred 10 dňami v rámci skupinovej fázy Slovenského pohára. V Spiš aréne sa vtedy zrodila pomerne hladká výhra hostí v pomere 5:0. Potrebné je však dodať, že na súpiske domáceho mužstva chýbalo z dôvodu zranení viacero kľúčových hráčov zo základnej zostavy.

Čo sa počas leta udialo vo Zvolene

Náš dnešný súper vstupuje do novej sezóny v pozícii obhajcu titulu. Po majstrovskej sezóne opustilo káder viacero opôr. Pod Pustým hradom sa už nemôžu spoliehať na služby svojich troch najproduktívnejších hráčov: Nuutinena,  McPhersona a Bondru. V kádri už taktiež nefiguruje Kelemen, Betker či Melancon. Okrem hráčskych škrtov sa vo Zvolene museli vyrovnať aj so stratou druhého asistenta Andreja Podkonického. Naopak, tešiť ich môže zotrvanie slovenskej pätice Zuzin, Puliš, Viedenský, Mikúš a Stupka či udržanie brankárskej opory v podobe Robina Rahma. Novými tvárami, na ktoré sa bude upierať pozornosť sú útočníci Nick Saracino, Cole Ully či kanadskí obrancovia Aaron Thow a Jérémy Roy. Posledný menovaný pôsobil predchádzajúce štyri ročníky v nižšej zámorskej súťaži AHL v tímoch San Jose Barracuda a San Diego Gulls.

Dnešné meranie síl bude určite špecifické pre nášho útočníka Marca Halamu, ktorý sa práve vo farbách materského Zvolena tešil v ročníku 2020/2021 z majstrovskej trofeje.

Ako informovali bryndziari na svojom webe, proti Spišiakom dnes na ľad nevykorčuľuje Jozef Sládok a Václav Stupka (obaja pre zranenie).

Príprava

V prípravnom období sa zverenci trénera Petra Oremusa predstavili na domácom Memoriáli Pavla Zábojníka, na ktorom obsadili konečné tretie miesto. Okrem toho nastúpili aj proti Karlovým Varom a Bratislava Capitlals. Z oboch zápasov odchádzali ako porazení. Následne, rovnako ako my, absolvovali 3 duely obnoveného Slovenského pohára. Skupinu A zakončili s bilanciou dvoch víťazstiev (Skalica, Spišská Nová Ves) a jednej prehry (Vlci Žilina), čo im so ziskom šiestich bodov zaručilo postup do semifinále z prvej priečky. Najlepším strelcom spomínaného obdobia sa stal Peter Zuzin, ktorý rozvlnil sieť za súperovým brankárom až sedemkrát.

Aktuálna súpiska HKM Zvolen:

Brankári: Robin Rahm, Adam Trenčan

Obrancovia: Oldrich Kotvan, Branislav Kubka, Peter Hraško, Jakub Meliško, Samuel Hain, Jozef Sládok, Aaron Thow, Jérémy Roy

Útočníci: Radovan Puliš, Václav Stupka, Marek Viedenský, Peter Zuzin, Juraj Mikúš, Patrik Marcinek, Nikolas Gubančok, Ján Chlepčok, Maroš Jedlička, Tomáš Török, Cole Ully, Nick Saracino, Dalibor Ďuriš, Karol Csányi

Hlavný tréner: Peter Oremus

Asistent: Andrej Kmeč

Aktuálna súpiska HK Spišská Nová Ves

Brankári: Július Hudáček, Marcel Melicherčík, Filip Surák

Obrancovia: Arvin Atwal, Jérémy Beaudry, Boris Česánek,  Matej Grec, Matúš Chovan, Ľubomír Malina, Peter Ordzovenský, Matt Petgrave, Matej Petrek, Dávid Romaňák, Alexander Zekucia

Útočníci: Jakub Černý, Róbert Džugan, Matej Giľák, Marco Halama, Lukáš Hamráček, Hannu Kuru, Ivan Novák, Gabriel Olejník, Branislav Rapáč, Ladislav Ščurko, Andreas Štrauch, Timotej Tomala, Damian Tyczynski, Lukáš Vartovník, Filip Vrábeľ

 Hlavný tréner: Miroslav Mosnár

Asistenti: Róbert Spišák, Martin Saluga