Nechceli čakať na ľad do konca júla a aby deti chodili po kempoch po celom Slovensku. Myšlienka vytvoriť vlastný hokejový tábor ich nadchla, zapáčila sa trénerom, rodičom a v neposlednom rade i samotným deťom, a tak Detský hokejový kemp v Poráč Parku po roku opäť otvoril svoje brány všetkým nádejným hokejistom zo Spiša.

Počas štyroch kurzov vykorčuľujú na poráčsku ľadovú plochu takmer všetky mládežnícke kategórie. Hlavným cieľom bude aspoň čiastočne dobehnúť výpadok spôsobený pandémiou koronavírusu. „Po takmer polroku by sme radi zapracovali na veciach, ktoré sme zameškali, aj keď vieme, že za týždeň to všetko nie je možné. Chceme zdokonaľovať najmä herné činnosti jednotlivcov a korčuliarsku techniku. Zlepšiť chceme aj tímovú  spoluprácu, pretože na deťoch je vidieť, že spolu dlho neboli,“ priblížil Peter Potenga, hlavný tréner novoveskej juniorky.

Všetci účastníci kempu sa majú na čo tešiť, pripravený je bohatý športový program, samozrejme, nechýba ani čas na odpočinok. V Poráč Parku máme množstvo možností. Môžeme sa venovať suchej príprave, keďže k dispozícii máme multifunkčné ihrisko, rovnako aj príprave na ľade. Taktiež je tu aj skvelá regenerácia, chlapci môžu využívať wellness a bazén.“ Aj preto nie je žiadnym prekvapením, že sa kemp teší mimoriadnej popularite, o čom svedčí aj narastajúci počet účastníkov, ktorý sa oproti minulému roku takmer zdvojnásobil „V porovnaní s prvým ročníkom vidíme enormný záujem, môžem povedať, že sme zaznamenali percentuálny nárast približne o 30% až 40% našich detí.

Takmer stovka nádejných hokejistov sa pripravuje pod vedením našich mládežníckych trénerov. O správne napredovanie rysov sa starajú: Lukáš Laškody, Peter Potenga, Peter Kristián, Vladimír Záborský, Peter Zambory, Ján Bednár, Miloš Muranský a Patrik Korheľ. Úlohy asistentov sa chopili hráči z kádra súčasného A-čka: brankár Filip Surák, obranca Peter Ordzovenský a útočník Lukáš Vartovník. „Deti ostali v podstate doma, naši tréneri ich poznajú, takže vedia, kde sú ich nedostatky, čo majú odstraňovať a na čom je potrebné zapracovať. Jednoducho veľmi dobrá myšlienka, verím, že budeme pokračovať aj ďalšími ročníkmi,“ zaželal si na záver Potenga.