Piatok je tu a s ním aj ďalší duel Tipos extraligy. Na programe je 4. kolo, v ktorom vyzveme nášho odvekého rivala z neďalekého Popradu. V Spiš aréne nás tak čaká ďalšie mimoriadne atraktívne východniarske derby proti striebornému medailistovi z minulého ročníka. Úvodné buly je na programe o 18:00.

Posledný vzájomný zápas:

Obe mužstvá si naposledy skrížili hokejky na tohtoročnom Tatranskom pohári. Po výsledku 3:1 sa vtedy z výhry tešil domáci tím. Jediným úspešným strelcom na našej strane bol Malo Ville.

HK Spišská Nová Ves – posledné zápasy

Spišiaci odštartovali svoju cestu najvyššou slovenskou súťažou poriadne zostra, keď si hneď v úvodnom kole skrížili hokejky s úradujúcim majstrom zo Zvolena. Pod Pustým hradom sa zrodil výsledok 5:2 v prospech domácich. O dva dni neskôr zažila Spišská Nová Ves veľký extraligový návrat proti koňarom z Prešova. Druhé kolo sa tak nieslo v znamení merania síl dvoch nováčikov, z ktorého vyšli víťazne rysy. Spiš aréna burácala po jednoznačnom výsledku 5:0. Na duel tretieho kola sme cestovali do Nitry. Po góloch Olejníka a Zekuciu sme viedli 2:0, no nakoniec sme si spod Zobora odniesli jeden bod za prehru po samostatných nájazdoch. V ligovej tabuľke nám aktuálne patrí so ziskom štyroch bodov siedme miesto. So ziskom taktiež štyroch kanadských bodov je naším najproduktívnejším hráčom obranca Matt Petgrave.

HK Poprad – posledné zápasy

Hokejisti Popradu vstúpili do nového ligového ročníka pravou nohou, keď si  poradili s Liptovským Mikulášom 4:2. Navlas rovnakým výsledkom sa skončil aj domáci zápas proti Banskej Bystrici. V tomto prípade sa však z triumfu radovali barani. V poslednom dueli proti Prešovu sa z troch bodov opäť  radovali kamzici. Konečné skóre po šesťdesiatich minútach nemohlo byť iné ako 4:2 v ich prospech. Zverencom trénera Mikulu tak so ziskom šiestich bodov za 2 výhry a jednu prehru patrí štvrtá priečka ligovej tabuľky. Na čele produktivity aktuálne stojí kanadský útočník James Livingston, ktorý v doterajšom priebehu nazbieral 5 bodov za 5 presných prihrávok.

Aktuálna súpiska HK Poprad:

Brankári: Tomáš Tomek, Štefan Valluš

Obrancovia: Daniel Demo, River Alexander Rymsha, Adam Drgoň, Marek Hudec, Petr Ulrych, Peter Novajovský, Daniel Brejčák, Mike Dalhuisen

Útočníci: Peter Šišovský, Filip Mešár, Adam Jevoš, Joseph David Basaraba, Dávid Skokan, Alex Šotek, Matej Paločko, Adrián Valigura, James David Livingston, Patrik Svitana (C), Jakub Dzivjak, Lukáš Handlovský, Dalibor Bortňák, Michael Vandas, Peter Bjalončík

Hlavný tréner: Peter Mikula

Asistent trénera: Ján Šimko