Hokejová mládež pokračovala vo svojich súťažiach. Extraligoví dorastenci Spišská Nová Ves zo Zvolena si do tabuľky základnej časti pripísala päť bodov. V žiackej lige Spišská Nová Ves s Humenným bodovala vo všetkých kategóriach.

Výsledky:

Kaufland Extraliga dorastu:

HKM Zvolen – HK Spišská Nová Ves 2:9 (1:2,0:4,1:3)

Góly SNV: Serednitskyy 3,Grec 2,Klempár 2, Bača, Slivka,

HKM Zvolen – HK Spišská Nová Ves 5:4pp (1:2,1:2,2:0,0:1)

Góly SNV: Bača 2, Olejník, Ludanyi, Novák

Peter Potenga (hlavný tréner SNV):

Prvá tretina prvého zápasu bola z našej strany katastrofálna. Pomer striel bol vysoko na strane domáceho mužstva. Našou záchranou bol výkon Eugena Rabčana, pretože nás súper prestrieľal  17:4. Napriek tomu sme tretinu vyhrali o gól.

Povedali sme po prvej tretine hráčom svoje, chceli sme aby konečne hrali, no a druhá a tretia tretina bola podľa našich

predstáv, chlapci si pripomienky zobrali k srdcu  a potom predvádzali pekný kombinačný hokej. Bohužiaľ  druhý zápas vo Zvolene sme hrali tak, ako v prvom zápase prvú tretinu. Sme nespokojní, aj keď sme v celom zápase viedli, len zlým  prístupom chlapcov k zápasu a oduševneným  výkonom domácich sa im podarilo skóre vyrovnať. Chyby sa na našej strane opakovali  a v závere zápasu sme prišli o dva body. V predĺžení sme potvrdili naše dva body. Ak chceme niečo v play off dosiahnuť, musíme sa z týchto chýb poučiť “

Prvá liga žiakov ŠHT:

Starší žiaci – U 14 (8.ročník):

HK Spišská Nová Ves – MHK Humenné 15:0 (3:0,6:0,6:0)

Góly SNV: Šuty 4, Tompoš 2, Siranko 2, Čech 2, Kopčay 2, Novogurský, Koryťák, Slivka

František Gonda (hlavný tréner SNV):

„ Lyžiarsky výcvik poznačil hru mužstva zo začiatku zápasu.

V zápase sme vyhrávali. ale ťažko sme sa presadzovali. Nefungovali nám  nohy, viazla kombinácia . Po ráznejšom dohovore chlapci začali viac korčuľovať, kombinovať a prišli aj góly. Dokázali sme sa presadiť a zápas sme v pohode zvládli. Napriek tomu, že sme dali veľa gólov, so zápasom nie som spokojný, lebo naša hra viazla , ale chlapci sa možno naučili lyžovať.“

Starší žiaci U 13- 7.ročník:

HK Spišská Nová Ves – MHK Humenné 11:1 (4:0,2:1,5:0)

Góly SNV: Kochan 2, Luščák 2, Hadušovský 2, Zombek, Král, Miháliková, Novotný, Jakubčák

„ Podobne sa lyžovačka prejavila aj v siedmom ročníku. V tomto ročníku sme sa trápili tiež, ale chlapci hrali pohodový hokej. Od začiatku do konca sme diktovali tempo hry a súpera sme nepustili k žiadnej peknej akcii.“

Mladší žiaci U 12 – 6.ročník:

MHK Humenné – HK Spišská Nová Ves 2:3 (0:1,2:0,0:2)

Góly SNV: Macala, Lacková, Benko

Ján Bednár (hlavný tréner SNV):

„„Dnes sme nehrali dobre. Mali sme deravú obranu. Domácim sme nechávali veľa priestoru, tí sa to snažili využiť .Popri dobrých  príležitostiach, ktoré si vytvorili, išli trikrát sami na nášho brankára. V útočnej činnosti sme si vytvárali príležitosti

na zakončenie , ale mali sme problém niečo vymyslieť . Už keď to vyzeralo sľubne,  neprekonali sme brankára. Domáci cítili šancu, bojovali, dnes  bolo pre nás náročné ich zdolať.“

Mladší žiaci U 11 – 5.ročník:

MHK Humenné – HK Spišská Nová Ves 1:13 (0:3,1:7,0:3)Góly SNV: Čopian 5 ,Korheľ 3 , Kožár 3, Polčík S., Mrovčák,,

„Od začiatku do konca to bolo naše družstvo, ktoré malo hru

vo svojich rukách. Domácich sme pritlačili do obranného pásma. Chlapci sa  snažili  spolupracovať, výsledkom bolo niekoľko gólov do prázdnej brány. Na našu bránu smerovalo veľmi málo streleckých zakončení.“