Ofenzívne rady extraligového nováčika zo Spišskej Novej Vsi posilní v sezóne 2021/2022 Marco Halama.Dvadsaťpäťročný útočník sa do metropoly Spiša sťahuje z Michaloviec, kde mal pôvodne pôsobiť. S naším klubom podpísal kontrakt do konca ročníka.

Doterajšia kariéra novej posily Novovešťanov je spätá najmä s dvomi klubmi, bratislavským Slovanom a materským Zvolenom. Medzitým si nakrátko vyskúšal aj pôsobenie v prvoligovom HC Bratislava (dnes Bratislava Capitals) a HC Prešov. Dres desaťnásobného majstra z hlavného mesta obliekal Marco najmä v mládežníckych kategóriách, príležitosť na osem zápasov dostal aj počas jeho účinkovania v KHL. V materskom Zvolene odohral štyri sezóny. Čo sa týka individuálnych štatistík, výraznejšie sa o slovo prihlásil v nedohranom ročníku 2019/2020, keď sa stal s 29 bodmi šiestym najproduktívnejším hráčom rytierov. V mužstve spod Pustého hradu sa rozhodol pokračovať aj v nasledujúcej sezóne, v ktorej ho však hneď v úvode pribrzdilo nepríjemné zranenie. Po úspešnom zotavení pomohol k zisku majstrovského titulu ôsmimi bodmi v devätnástich stretnutiach.

Richard Rapáč, generálny manažér HK Spišská Nová Ves: „Som rád, že do tímu prichádza kreatívny slovenský hráč vo výbornom hokejovom veku, ktorý už má za sebou produktívne sezóny v našej extralige.
Ide o hráča so šikovnými rukami a hokejovým myslením, ktorý by nám mal pomôcť so zvýšením efektivity v zakončení, s ktorým sa v príprave zatiaľ trápime. Marco je po neúspešnom štarte v Michalovciach správe nabudený a ja verím, že práve v našom drese ukáže dokáže svoju nespornú hokejovú kvalitu.“

Vitaj, Marco! Nech sa ti u nás darí!