Nový hlavný sponzor, nové logo, noví hráči = NOVÁ ÉRA HOKEJA NA SPIŠI
„Dnešným dňom začína oficiálne nová éra spišskonovoveského hokeja,“ týmito slovami otvoril tlačovú konferenciu generálny manažér HK Spišská Nová Ves, Richard Rapáč.
Práve on oznámil všetkým prítomným viacero dôležitých noviniek.
Pre bezproblémové fungovanie hokejového klubu je nevyhnutný dostatočný prísun financií.
Práve preto sme veľmi radi, že vám môžeme predstaviť nášho nového hlavného sponzora, ktorým sa stal BRANTNER-NOVA. „S pánom Čechom a firmou Brantner-Nova sme spolupracovali už minulú sezónu. Spokojnosť vládla po sezóne na oboch stranách, a preto sa hneď rozbehli rokovania o ďalšej, tentokrát už extraligovej spolupráci.
Pán Čech je ako bývalý hokejista veľkým fanúšikom nášho športu a aj preto prebiehali rokovania s ním a následne aj v trojici s pánom primátorom Bečarikom rýchlo a korektne. Firma Brantner-Nova sa po splnení požiadaviek, ktoré predostrela, stala našim hlavným sponzorom.“
Keďže naše vedenie pracuje deň čo deň na plné obrátky, aktuálna výška podpory pre hokejový klub spred brán Slovenského raja ešte nemusí byť konečná. „Už zajtra absolvujem pracovnú cestu do hlavnej pobočky firmy v rakúskom Kremse, kde budú prebiehať ďalšie rokovania o možnom navýšení podpory. Brantner-Nova by sa tak mohol stať našim generálnym sponzorom,“ objasnil situáciu okolo nového hlavného sponzora Rapáč.
Ďalšou výraznou zmenou, ktorá zarezonovala, je nové logo. „Po postupe do extraligy sme sa na základe viacerých podnetov rozhodli pristúpiť nielen k zmene loga, ale aj marketingu.
Táto sféra bolo poddimenzovaná a museli sme sa jej začať venovať.“
S jeho výberom pomáhali aj samotní fanúšikovia, ktorí mali od začiatku mája možnosť zahlasovať na klubových komunikačných kanáloch za svojho favorita. „Dostali sme viaceré návrhy nového loga a rozhodli sme sa, že necháme fanúšikov, aby povedali konečné slovo.“
Z finálovej dvojice nakoniec vzišiel jasný víťaz. Zvonári sa neujali, Spišiaci budú počas najbližších sezón nosiť na hrudi rysa. „Voľba padla na rysa, s čím sa stotožňujeme, keďže je to dravé a priebojné zviera.
Taktiež je aj nositeľom vlastností, ktoré chceme ako klub produkovať. Ďalším plusom je, že rys sa nachádza aj v Slovenskom raji,“ priblížil bývalý hokejista, ktorý má aktuálne na starosti aj výber hráčov, ktorí budú s hrdosťou nosiť náš dres. „Hráčsky káder je takmer uzavretý.
Pracujeme na posilnení obrany, kde by sme pred začiatkom sezóny chceli získať ešte dve, maximálne tri výrazné posily.
Prvú zahraničnú akvizíciu do obrany predstavíme našim fanúšikom už túto stredu. „Môžem prezradiť, že ide o rozdielového obrancu, o ktorého mali záujem viaceré kluby z najvyššej slovenskej súťaže. Fanúšikovia sa majú na čo tešiť,“ uzavrel Rapáč.