Všetci v klube si uvedomujeme, že základným stavebným kameňom k naplneniu cieľov je kvalitná brankárska dvojica.
Preto sme veľmi radi, že sa nám podarilo aj vďaka ochote nášho silného sponzora, dotiahnúť spoluprácu so skúseným Marcelom Melicherčíkom, ktorý podpísal zmluvu do konca sezóny. Od Marcela očakávame, že nadviaže na svoje kvalitné výkony z posledných sezón a prinesie nášmu tímu potrebnú rozvahu, pokoj a kľud v bránkovisku. “Blcha” má za sebou vynikajúcu kariéru, v ktorej pôsobil v kvalitných zahraničných ligách a obliekal aj dres národného mužstva. Preto si myslíme, že to je správna voľba pre náš klub.

Marcel Melicherčík

33-ročný gólman v tejto sezóne ešte nechytal, nemal ani žiadnu klubovú príslušnosť. V predošlom ročníku až počas januára posilnil Banskú Bystricu. Tri sezóny predtým strávil v zahraničí, kde bol súčasťou Bolzana v EBEL lige, za Heilbronner Falken a EC Kassel Huskies nastupoval v druhej nemeckej súťaži. Na Slovensku chytal okrem materského HK Poprad aj za HC Košice, s ktorými vyhral v roku 2015 titul. V Česku obliekol dresy Sparty, Liberca či HC Lev v KHL. Melicherčík má na konte štyri zápasy za národný tím Slovenska. Dvakrát v kariére mal v najvyššej slovenskej súťaži najlepší priemer inkasovaných gólov na jedno stretnutie (1,78 a 1,61).

Jedno mesto, jeden cieľ, jedna rodina

článok:
https://www.hokejportal.net/?q=clanok/brankar-melichercik-do-spisskej-novej-vsi-video/104465

https://www.hokejovysvet.sk/clanok/51485/do-spisskej-novej-vsi-prichadza-skuseny-slovensky-brankar-s-minulostou-v-reprezentacii