Ďalšou oficiálne oznámenou posilou kádra Spišskej Novej Vsi sa stáva kanadský hokejista Brett Stovin. Po Zachovi Frankovi je druhým hráčom spoza veľkej mláky. Príchodom Bretta Stovina získavame obojsmerného obrancu s výborným čítaním hry, schopného brániť najlepších súperových hráčov.

Počas svojej kariéry vo viacerých tímoch plnil rolu kapitána a jeho povahové a líderské schopnosti sa ukázali už pri rokovaniach kde ukázal, že je to charakterný hráč a jeho prístup si veľmi ceníme. Rodák z kanadského štátu Manitoba je hokejovým univerzálom, zahrať dokáže hneď na niekoľkých ofenzívne aj defenzívne ladených pozíciách. Počas svojej profesionálnej kariéry nastupoval naprieč rôznymi zámorskými súťažiami ako napríklad WHL alebo USports. O jeho vodcovských schopnostiach svedčí kapitánske céčko, ktoré nosil počas dvoch sezón na drese organizácie Universita of Manitoba. Z pozície tímového lídra viedol ešte skôr aj celok Saskatoon Blades. Uplynulú sezónu strávil na britských ostrovoch. V tamojšej Elite Ice Hockey League bol súčasťou škótskeho mužstva Dundee Stars.

Veríme, že týmto podpisom sa naša obrana posunie na vyšší level a naši mladší odchovanci sa môžu veľa priučiť. Na ďalšom posilnení tímu v zadných radoch pracujeme a nové posily predstavíme už čoskoro!

Jedno mesto, jeden cieľ, jedna rodina💙
#allin

Zdroj: SZĽH/sb, foto Bizons Sport / Elite Prospects

https://www.eliteprospects.com/player/85835/brett-stovin