Hokejisti HK Spišská Nová Ves majú za sebou úvodné vystúpenie v rámci Slovenského pohára. V repríze vlaňajšieho finále SHL si poradili so Žilinou 3:2.

Domáci šli do vedenia hneď po minúte hry, keď vylúčenie Halamu potrestal Safaraleev. Navýšiť skóre v svoj prospech sa im podarilo o štyri minúty neskôr, keď sa opäť v početnej výhode presadil Mikula. Vlci tak odchádzali po prvej tretine do šatne s dvojgólovým náskokom.  Zmenu v skóre z nášho pohľadu priniesla až polovica zápasu. Prekonať súperovho brankára sa nám behom desiatich minút podarilo až trikrát. Úspešnými strelcami sa stali dvojgólový Ščurko, rozhodujúci presný zásah pridal navrátilec Černý. Tretia tretina gól nepriniesla, a tak sa z víťazstva pod Dubňom tešia naši chlapci, ktorí si do tabuľky A-skupiny pripísali prvé 3 body.

Najbližší duel odohrajú zverenci  Miroslava Mosnára už tento štvrtok, keď sa predstavia na ľade úspešného kvalifikanta zo Skalice. Úvodné vhadzovanie je na programe o 18:00.

Góly a asistencie: 2. Safaraleev (Hlinka, Cíger), 6. Mikula (Drtina, Zahradník) – 30. Ščurko (Černý), 38. Ščurko, 39. Černý (Novák)

Zostavy:

Vlci Žilina: Škorvánek (Mikoláš) –  Hřebíček, Sloboda, Drtina, Nahálka, Petran, Kocúr, Pišoja – Myšiak, Hlinka, Cíger, Petráš, Safaraleev, Šmida, Koyš, Zahradník, Rahák, Mikula, Lopušan, Markovič, Jakubík

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Romaňák, Ordzovenský, Grec, Chovan, Malina, Zekucia, Petrek – Štrauch, Halama, Rapáč B.  Džugan, Černý, Novák, Vrábeľ, Ville, Sčurko,  Petrek, Tomala, Olejník, Hamráček