Rozhovor

Prvú polovicu základnej časti sezóny A-mužstva máme takmer za sebou, a nás zaujíma čo je v klube nové, ako je vedenie klubu spokojné s doterajším priebehom sezóny a na čo všetko sa môže spišskonovoveský fanúšik tešiť. Viac už s riaditeľom klubu Petrom Potengom a športovým manažérom Richardom Rapáčom.

🎤 Ako hodnotíte prebiehajúcu sezónu z pohľadu športovej a ekonomickej stránky ?

P.P.: Sme veľmi radi, že sa nám klub podarilo opäť lepšie finančne zastabilizovať a veríme, že v tomto trende budeme aj naďalej pokračovať. Teší nás, že sa vracajú starí sponzori a noví pribúdajú, lebo len spoločnou cestou sa nám podarí dostať klub tam, kam chceme. Čo sa týka športovej stránky, vytvorila sa skvelá partia chlapcov a v spolupráci s trénerským tandemom sa nám dáva dokopy skvelý tím.

R.R.: Zatiaľ môžeme byť spokojní s predvedenou hrou aj výsledkami, aj keď niektoré straty bodov, najmä doma, mrzia.
Predsezónny cieľ sa nám podarilo naplniť, ale ako sa vraví s jedlom rastie chuť a nemáme v pláne sa s dosiahnutými výsledkami uspokojiť.

🎤 Ďalšou otázkou naviažem na vašu odpoveď, aké sú teda nové ciele pre A-mužstvo do konca sezóny ?

P.P.: Ako spomenul Rišo s jedlom rastie chuť a vidíme, že novoveskí fanúšikovia sú hladní po hokeji, takže ďalším cieľom v prebiehajúcej sezóne je určite hrať čo najvyššie a v play off sa netajíme cieľom sa pobiť o finále. Ako isto všetci vieme, v tejto sezóne je postup do Tipsportligy priamy.
Samozrejme čaká nás ešte kopec tvrdej práce a uvedomujeme si, že play off je “iná súťaž”, preto veríme, že nás príde podporiť množstvo fanúšikov, aby spoločne opäť naplnili zimný štadión na maximum.

R.R.: Našim momentálnym cieľom je sa po základnej časti umiestniť v prvej štvorke, čo by nám automaticky zaručovalo výhodu domáceho prostriedia v štvrťfinále playoff. V playoff je ako sa hovorí už všetko možné 🙂

🎤 Ako vyzerá momentálna skladba A-mužstva ?

R.R.: Tak ako som spomínal so zmenou cieľa musí automaticky prísť aj posilnenie kádra, na ktorom sme začali pracovať.
Momentálne sú u nás na skúške dvaja zahraniční hráči z Bieloruska a do konca roka máme v pláne dotiahnuť minimálne dvoch útočníkov a jedného obrancu, ktorí budú v našom mužstve rozdielovými hráčmi.

P.P.: Máme rozpracovaných zopár hráčov, ktorých budeme postupne predstavovať a veríme, že nimi adekvátne doplníme káder. Teší nás spolupráca s Košicami, Popradom a Michalovcami.

🎤 Posun hokeja v SNV vpred už nevníma iba spišskonovoveský divák, ale aj širšia verejnosť. Ako vnímate podporu a záujem ľudí a médií ?

P.P.: Teší nás určite zvýšený záujem o novoveský hokej a keďže všetci vieme, že hokej je tímový šport, vďaka patrí množstvu ľudí, ktorí sa podieľajú na budovaní značky novoveského hokeja.

R.R.: Mňa osobne to veľmi teší, že práca ktorú odvádzame nielen my, ale najmä chalani na ľade našla takú pozitívnu odozvu. Práve to nás motivuje ďalej pracovať a posunúť hokej v Spišskej tam, kam patrí. Špeciálna vďaka patrí našim divákom a novovzniknutému fanklubu, ktorý je hnacím motorom chalanov na ľade.

🎤 Diváci sa už minulý rok na konci sezóny vracali na tribúny aj vďaka zaujímavým akciám, môžeme očakávať niečo podobné aj tento rok ?

P.P.: Pre divákov máme opäť pripravených množstvo akcií, ktoré začneme postupne spúšťať od najbližšieho zápasu v stredu 20.11.2019 proti Dubnici.
Dúfame, že fanúšikovia pochopia celé naše snaženie a radi podporia náš klub, kde zvýšením vstupného z 2 eur na 3 eurá (v cene bude automaticky 1 tombolový lístok), bude celkovo brané ako zatraktívnenie novoveského hokeja.
Prezradíme zopár noviniek, súťaže pre fanúšikov, darcovská SMS, pestrá tombola o zaujímavé ceny, predaj fun predmetov, súťaže pre deti, kde chceme zriadiť detskú zónu aj s našim maskotom Spiškom.

R.R.: Do konca mesiaca bude akcia “Movember” v spolupráci s onkologickým ústavom, ktorú predstavíme už budúci týždeň. Domáci zápas proti Považskej Bystrici bude teda venovaný boju proti rakovine. Vzájomná podpora v Spišskej Novej Vsi je kľúč k úspechu pre nás všetkých.

Slovo na záver

P.P.: Chcel by som touto cestou pozvať, čo najviac fanúšikov na náš hokej, aby sme podporili chlapcov a zaspomínali si tak na časy, keď ľudia sedeli na schodoch, lebo už nebolo kde a o hokeji v meste sa všade rozprávalo s nadšením ako o náboženstve. Jednou z možností ako začať s podporou hokejového klubu je poslať darcovskú SMS v cene 2 eurá s textom DMS HKSNV na číslo 877. Ďakujeme za podporu a tešíme sa na vás!!!

R.R.: Ja by som chcel nakoniec poprosiť všetkých fanúšikov hokeja v Spišskej, aby chodili na domáce zápasy v hojnom počte a tým podporili svoje A-mužstvo. S vašou pomocou nie je žiaden cieľ nemožný a spoločne môžeme túto sezónu dokázať ešte veľké veci. Spoločne majú aj malé kroky, ako kúpa lístka na zápas, veľký význam.