Rozhovor s našim trénerom dnes nájdeš v denníku Korzár.

Richard Rapáč: ,, Mladí musia o svoje miesto zabojovať viac, chceli sme sa pobiť o postup ,,
Bývalý hokejista má za sebou prvú plnohodnotnú sezónu v pozícii trénera.

Nájdeš tam napríklad:

V rámci Tipsport ligy sme spoznali aj majstra, čo hovoríte na fakt, že titul bol udelený spoza stola?

Podľa môjho názoru to bola hrubá chyba. Na druhej strane, vzniklo veľmi veľa vtipných meme obrázkov, ktoré vedia rozosmiať. Nedávno som videl obrázok, kde Ivan Ďatelinka dvíha nad hlavu Gagarinov pohár. Viditeľne, všetko zlé je na niečo dobré.

V mužstve ste dali priestor aj niekoľkým mladým hráčom, brankárskou jednotkou bol iba 18-ročný Eugen Rabčan, priestor dostali aj ďalší. Ako hodnotíte ich prínos pre mužstvo?

Som rád, že najmä dvaja minuloroční dorastenci, Rabčan a Knižka, potvrdili moje očakávania a boli pre mužstvo prínosom. Obaja by mali byť vzorom pre ostatných mladých hráčov v našom klube a zároveň potvrdením toho, že ak ku talentu pridáte aj tvrdú drinu, výsledok sa skôr či neskôr dostaví.

Taktiež, ak sa spoja tieto dva faktory, cesta do najvyššej súťaže je otvorená pre každého z nich. Naopak, sklamal ma prístup zvyšných dorastencov, s výnimkou Petreka a Slivku, ktorí odviedli v juniorskej súťaži kus dobrej práce a pre budúcu sezónu s nimi počítam do základnej zostavy.

Mladá generácia hráčov vo väčšine prípadov nie je ochotná na sebe pracovať. Títo hráči by chceli všetko takpovediac zadarmo. Bohužiaľ, takto to nefunguje a ja verím, že im táto sezóna otvorila oči a o svoje miesto sa v tej budúcej pobijú úplne inak.

Rozbehli ste projekt podpory klubu formou transparentného účtu. Vyzbieralo sa zatiaľ necelých tritisíc eur. Klub podporili viacerí či už súčasní, alebo bývalí hráči, alebo ich rodinní príslušníci. Je to jednorazová forma pomoci alebo by to takto mohlo fungovať aj do budúcna?

Je to myšlienka, s ktorou sa na nás po vzore Popradu obrátili členovia nášho fan-klubu. Som veľmi milo prekvapený, ako ľudia zareagovali. V ťažkých časoch sa nám rozhodli pomôcť, za čo im patrí naša obrovská vďaka. Taktiež by to mal byť aj určitý impulz smerom k vedeniu mesta, že ľuďom na hokeji záleží a chcú, aby bol v Spišskej Novej Vsi zachovaný aj naďalej.

Obsiahli rozhovor si prečítaš po kliknutí na odkaz

Čítajte viac: https://myspis.sme.sk/…/richard-rapac-mladi-musia-o-svoje-m…