1. Aká je momentálna situácia v hokejovom klube HK SNV o.z. ?

Základným cieľom pred začiatkom sezóny bola finančná a hráčska stabilizácia klubu. HK SNV sme prebrali v nelichotivej finančnej kondícii, no aj napriek tomu sme dlh výrazne znížili, čo nás teší.
Na druhej strane nám veľmi chýba mimoriadna dotácia od mesta, ktorú sme v novembri neobdržali.
Snažíme sa preto chod klubu počas sezóny vo veľkej miere udržiavať s pomocou sponzoringu zo súkromného sektora. Verím však, že ľudia v meste vidia našu veľkú snahu vrátiť klub tam, kam patrí a v blízkej budúcnosti sa o pomoc mesta budeme môcť vo výraznejšej miere oprieť.

  1. Aké sú ciele A-mužstva v prebiehajúcej sezóne ?

Robíme všetko, preto aby sme postúpili do play off a vyhli sa bojom o záchranu. Uvedomujeme si, že zápasmi play off prilákame na tribúny ďalšie stovky divákov, ktorí by boli nie len našim šiestym hráčom, ale hnacou silou pre cely klub. Všetko, čo sa snažíme budovať, robíme pre ľudí a hokej v našom meste.
Sila mužstva narastá a nebojím sa povedať, že môžeme byť čiernym koňom playoff. Preto, nie len mňa, ale všetkých veľmi teší narastajúci záujem o hokej v Spišskej Novej Vsi pretože len spolu môžeme dosiahnuť veľký úspech.

  1. Sú v pláne posily, ktoré A-mužstvu pomôžu v bojoch o postup do play off ?

Počas vianočných sviatkov prišlo na skúšku niekoľko hráčov, keďže sme mali rezervy hlavne v defenzíve po odchode Osuského a Cvengroša, ktorý odišiel na základe vlastnej žiadosti do Francúzska. Aj preto sme sa rozhodli doplniť defenzívne rady o dvoch skúsených obrancov z Ruska a Lotyšska.
Obaja hráči podpísali zmluvu do konca sezóny v ktorej hrajú za náš klub bez nároku na finančnú odmenu a HK SNV im hradí len ubytovanie a jednu stravovaciu jednotku denne.
Nie sme vo finančnej situácii kde si môžeme dovoliť angažovať drahých hráčov preto sme veľmi radi že sa nám vďaka výbornému scautingu trénerskej dvojice podarilo dotiahnuť Grebenyuka a Selickisa.

  1. Ako hodnotíte naše mládežnícke kategórie ?

Čo nás veľmi teší je, že do pred prípravky pribudlo kopec detí, čo je pre náš klub pozitívne smerom do budúcna. Radi by sme našim najmenším zapožičiavali hokejové výstroje, aby si hokej mohlo vyskúšať čo najviac detí.
Práca s mládežou a je víziou klubu do ďalších rokov. Bohužiaľ na druhej strane máme veľmi nízke počty v žiackych kategóriách od 4. po 9.triedu.Tu nás dobehlo to, čo sa opakovane roky zanedbávalo. Taktiež nás mrzí, že naši žiaci nepostúpili do 1 .kategórie nadstavbovej časti. Aj keď máme kopec šikovných ročníkov, systém bol pre nás neúprosný, takže nám ostáva naďalej poctivo a tvrdo pracovať. Pozitívom bolo zapracovanie mladých hráčov z A-mužstva ako asistentov trénerov k našej mládeži, ktorí sú už po sezóne nahlásení na štúdiá trénerských licencií a môžu sa ďalej rozvíjat a pomáhať sebe aj klubu.

  1. Slovo má riaditeľ
    Záverom by som rád poprial všetkým našim fanúšikom, trénerom, hráčom, deťom, funkcionárom, lekárom, rozhodcom, rodičom všetko dobré v novom roku 2019.

riaditeľ HK SNV Mgr. Peter Potenga