V predohrávke 31. kola hokejovej SHL sme zvíťazil HK  nad HK VITAR Martin 5:2.

HK Spišská Nová Ves – HK VITAR Martin 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly HK SNV: 14. Bdžoch ( Chovan , Novák ), 25. Havrila ( Chovan , Novák ), 27. Chovan ( Havrila , Köver ), 57. Havrila ( Köver, Chovan ), 60. Vartovník ( Köver, Novák )

Rozhodovali: Smerek – Pribula, Vall, vylúčení: 8:11, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0. 583 divákov.

Zhodnotenie zápasu hráčmi HK Spišská Nová Ves

Martin Chovanec

Vstup do zápasu sme mali výborný, dodržiavali sme taktické pokyny a čakali sme na našu príležitosť. Veľa sme však faulovali a dosť času sme hrali v oslabení ale bojovali sme, a nakoniec sa nám podarilo odskočiť na rozdiel troch gólov a vyhrali sme. Víťazstvo po dlhej sérii prehier s takým mužstvom ako je Martin je veľmi cenné a chcel by som veľmi pekne poďakovať fanúšikom že aj keď sa nám nedarilo tak nás prišli povzbudiť v hojnom počte.

Eugen Rabčan

Od začiatku sme si išli za výhrou a náš výkon bol od začiatku viac ako dobrý. S takýmto herným prejavom bolo len otázkou času kedy odskočíme súperovi a ujmene sa vedenia. Trosku nás pribrzdili vylúčenia a smolný druhý gól ale ja by som sa chcel poďakovať divákom a hlavne chlapcom za bojovný výkon. Dúfam že budeme v takýchto výkonoch pokračovať pretože dnes chlapcom fakt nemám čo vytknúť hrali výborne a pomáhali mi cely zápas.

Matúš Chovan

Zápas bol bohatý na vylúčenia, mali sme veľa príležitosti streliť góly v presilovkách a som veľmi rád, že sa nám to podarilo.
Po odskočení na 3:1 sa začalo hrať trochu hore dole a Martinčania skúšali utekať do breakov a dotiahnúť výsledok, som rád že sme to ustáli a na konci sme ešte odskočili a v kľude dohrali zápas, veľmi nás teší, že sme konečne získali tri body a veríme, že táto výhra nás nakopne a dodá sebavedomie do ďalších zápasov.

Jakub Köver

V prvom rade sme veľmi radi, že dnešný zápas dopadol tak ako dopadol. Výhru za tri body sme potrebovali nie len kvôli sebe ale najmä divákom. Prvá tretina bola dosť opatrná, pretože v takomto náročnom zápase môže rozhodnúť aj jeden gól. V druhej tretine sa nám podarilo využiť presilové hry čo je veľmi pozitívne a dosť nám to v zápase pomohlo. Tretina pokračovala napínavým stavom 3:2 čo je veľmi tesný výsledok a vedeli sme, že jediná chyba môže všetko zmeniť. No v polovici tretej tretiny sme dokázali zlomiť Martin gólom na 4:2, potom sme už boli na koni a Martin bol bezmocný. Chcel by som za celé mužstvo poďakovať fanklubu a fanúšikom, ktorý majú na výhre tiež veľkú zásluhu.