Surák, Hančák a Lukáš Hvila do Spišskej Novej Vsi: Cieľovou stanicou extraliga !

Tlačová správa (17. 07. 2020 10:47 hod.):

HOKEJOVÝ KLUB SPIŠSKÁ NOVÁ VES má ambíciu postúpiť do Tipsport ligy

V Spišskej Novej Vsi sa 17. júla konala na radnici tlačová beseda, ktorej hlavnou témou bola ambícia postupu HOKEJOVÉHO KLUBU SPIŠSKÁ NOVÁ VES do Tipsport ligy v novej sezóne 2020/2021. Zároveň klub podpísal hráčsku zmluvu s Filipom Surákom, Danielom Hančákom a Lukášom Hvilom.

Kvôli šíreniu nového koronavírusu musela byť hokejová sezóna 2019/2020 predčasne ukončená. V rámci nej sa spišskonovoveský hokejový klub umiestnil na 6. mieste. Do novej sezóny 2020/2021, ktorá odštartuje už v auguste, vstupuje klub s ambíciou vyhrať a postúpiť tak do Tipsport ligy. „Po predčasnom ukončení sezóny 2019/2020 vládlo vo vedení HK SNV a u všetkých hráčov kádra A-mužstva obrovské sklamanie. Vedenie HK SNV si dalo za cieľ napriek neľahkej situácii zohnať dostatok sponzorov a finančných prostriedkov na kvalitné a bezproblémové fungovanie A-mužstva. Sme veľmi radi, že okrem výraznej podpory mesta Spišská Nová Ves sa nám k dnešnému dňu podarilo rozpracovať generálneho sponzora, a niekoľko ďalších sponzorov, ktorí uverili konceptu a vízii HK SNV, to nás zaväzuje ako po manažérskej tak po športovej stránke urobiť všetko preto, aby sa seniorsky hokej v Spišskej Novej Vsi vrátil do najvyššej súťaže,“ informoval v tejto súvislosti riaditeľ HOKEJOVÉHO KLUBU SPIŠSKÁ NOVÁ VES Peter Potenga.

Ambície spišskonovoveského hokejového klubu postúpiť do extraligy privítal aj primátor mesta Pavol Bečarik: „Som rád, že naši hokejisti majú takéto ambiciózne ciele. Investície vynaložené na obnovu hokejovej infraštruktúry v našom meste tak majú zmysel.“

S cieľom naplniť tento zámer vyvíja hokejový klub iniciatívu na kvalitné zloženie tímu. Do domovského klubu sa tak z HK Dukla Ingema Michalovce opätovne vráti brankár Filip Surák a obranca Daniel Hančák. Z uvedeného klubu je aj ďalšia posila spišskonovoveského tímu, útočník Lukáš Hvila. S uvedenými hráčmi HOKEJOVÝ KLUB SPIŠSKÁ NOVÁ VES podpísal na dnešnej tlačovej besede hráčsku zmluvu. Klubu sa však podarilo dohodnúť aj s ďalšími hokejistami. „Boli oslovení hlavne odchovanci spišskonovoveského hokeja. Sme radi, že s viacerými z nich sa dohodneme na spolupráci. Rokovania s ďalšími odchovancami a inými hráčmi ešte pokračujú, ale herný káder A-mužstva je na 80 percent vyskladaný. Veľkou posilou pre budúcu sezónu bude aj mladík z Poľska Damian Tyczynski, o ktorého bol záujem z 3 extraligových klubov. Ďalšie mená budú postupne pribúdať, za nás rozhodovali skúsenosti, odhodlanie a srdce,“ priblížil športový manažér Richard Rapáč.

Mesto Spišská Nová Ves každoročne podporuje tunajšie športové kluby či už bezplatným poskytnutím športových objektov alebo prostredníctvom finančných dotácií. „Touto cestou sa chceme poďakovať mestu za jeho dlhoročnú podporu. Veríme, že sa nám spoločným úsilím podarí prilákať ešte viac fanúšikov na zimný štadión kvalitným hokejom a zažiť tak eufóriu, ktorú si spišskonovoveský hokej po dlhých rokoch zaslúži v zmysle nášho motta: Jedno mesto, jeden cieľ, jedna rodina,“ doplnil P. Potenga.

HOKEJOVÝ KLUB SPIŠSKÁ NOVÁ VES sa predstaví aj v Pohárovom turnaji Kaufland SuperCup 2020/2021. Turnaj prinesie zaujímavú konfrontáciu klubov Slovenskej hokejovej ligy a Tipsport ligy. Zložený je zo štyroch základných skupín, v ktorých sú kluby rozdelené regionálne, pričom spišskonovoveský klub patrí do tretej skupiny.

„Na záver by sme chceli ešte raz vyzvať všetkých Novovešťanov k podpore hokejového klubu Spišská Nová Ves, za nás sľubujeme, že urobíme všetko preto, aby fanúšik neodchádzal zo žiadneho zápasu sklamaný a aby sme spoločne dosiahli vytúžený cieľ… O všetkých ďalších udalostiach a novinkách v klube vás budeme informovať na sociálnych sieťach a webovej stránke klubu. NOVEJŠA DO TEHO,“ dodal P. Potenga.

WEB: http://www.spisskanovaves.eu/nocache/system/aktuality/detail/article/hokejovy-klub-spisska-nova-ves-ma-ambiciu-postupit-do-tipsport-ligy/399/index.html?cHash=2d96b3c980f0aac584132c3e5cf52590

Rozpis zápasov v rámci základnej skupiny – Kaufland SuperCup:
8. 9. 2020        HK Spišská Nová Ves – HK Dukla Ingema Michalovce
10. 9. 2020      HK Spišská Nová Ves – HC Košice
15. 9. 2020      HK Spišská Nová Ves – HK Poprad