Už tento utorok štartuje skupinová fáza Slovenského pohára, ktorého súčasťou budú aj naše rysy. Výber vedený hlavným kormidelníkom Miroslavom Mosnárom si svoje sily zmeria v rámci A-skupiny so Žilinou, úspešným kvalifikantom zo Skalice a nakoniec aj so Zvolenom.

Skupinová fáza turnaja sa odohrá systémom každý s každým po jednom zápase. Výhodu domáceho prostredia  má vždy tím s nižším rankingom. Ranking zodpovedá postaveniu družstiev po skončení sezóny 2020/2021 v Tipos extralige a Slovenskej hokejovej lige. V prípade Spišiakov to znamená, že na našom ľade privítame len Zvolen, ostatné dva zápasy odohráme vonku.

Do vyraďovacej časti turnaja postúpia dve najlepšie mužstvá z každej skupiny. V semifinále si následne skrížia hokejky s celkami z druhej skupiny. Semifinálové stretnutia sú na programe počas reprezentačných prestávok v novembri a decembri. Hrať sa bude na dva vzájomné duely (jeden doma, jeden vonku). V prípade vyrovnaného súčtu skóre z oboch zápasov sa bude v druhom meraní síl predlžovať, prípadne o postupujúcom rozhodnú až samostatné nájazdy.

Finálové vyvrcholenie turnaja sa odohrá na jeden víťazný zápas na neutrálnej pôde začiatkom roka 2022.

SKUPINA A

HKM Zvolen

HK Spišská Nové Ves

VLCI Žilina

HK Skalica – úspešný kvalifikant

SKUPINA B

HK Dukla Ingema Michalovce

HC 21 Prešov

HC Košice

kvalifikant (HK Levice alebo HK Vitar Martin)

Rozpis našich zápasov:

7.9.2021 o 17:30 Vlci Žilina – HK Spišská Nová Ves

9.9.2021 o 18:00 HK Skalica – HK Spišská Nová Ves

14.9.2021 o 18:00 HK Spišská Nová Ves – HKM a.s. Zvolen