IGOR MATOVIČ
predseda vlády
Námestie slobody 1
811 06 Bratislava
Bratislava, 30. septembra 2020
Vážený pán predseda vlády,
dovoľte, aby sme Vás požiadali o podporu a predovšetkým pomoc pre profesionálny hokej i celý profesionálny šport na Slovensku. Navrhované obmedzenia na zabránenie šírenia koronavírusu totiž výrazne zasiahnu do života každého z nás.
Aj my, profesionálni hokejisti, sme živitelia rodín, splácame hypotéky, lízingy. Hokej je pre nás práca, živí nás. V marci, keď sa predčasne ukončila sezóna, nás postihol viacmesačný výpadok príjmov. Rovnako zlý scenár nám hrozí aj tentoraz. Šport a kultúra sú azda jediné oblasti v našej spoločnosti, ktorým sa až doteraz nedostalo výraznejšej podpory a kompenzácií. Aj keď sme už viackrát počuli, že šport nenechá vaša vláda zahynúť, po posledných rozhodnutiach Ústredného krízového štábu, ak budú oficiálne aj na papieri, mu však začína zvoniť umieračik.
Všetci si uvedomujeme, že zdravie človeka je prvoradé. Nechceme zľahčovať situáciu. Krajiny s horšou situáciou nezatvorili športoviská a nezakázali športovcom trénovať či nastupovať na duely a súťažiť. Ak si pochová Slovensko šport, môže sa to odraziť aj na stave na celej spoločnosti. Ak nám bude bránené hrať zápasy, z čoho budeme žiť? Na našu prácu sú naviazané aj ďalšie činnosti, mnohí ďalší ľudia môžu prísť o prácu. Nie je to iba o profesionálnom hokeji.
Vážený pán predseda vlády,
veríme, že hokejistov i všetkých športovcov vnímate ako súčasť našej spoločnosti. Dovoľte nám, aby sme Vás požiadali o prehodnotenie avizovaných návrhov opatrení. Prosíme, nechajte nás hrať hokej. Nechajte hrať hokej a športovať aj mladých ľudí, ktorí sú budúcnosť našej krajiny.
Zároveň chceme podporiť žiadosti celého športového hnutia po kompenzáciách za výpadky z príjmov. Aj z týchto financií sme platení. Vieme si predstaviť aj zápasy bez divákov, aj keď to bude pre nás z psychickej stránky náročnejšie. Uvedomujeme si, že ak chcú kluby prežiť, bez kompenzácií zo strany štátu to nepôjde.
Veríme, že sa našou prosbou budete zaoberať a podniknete kroky, ktoré by za splnenia stanovených hygienických opatrení, pomohli nielen nám, ale aj celej športovej komunite na Slovensku. Zabránite tak rozkladu športu i prepusteniu stoviek ľudí zamestnaných v tomto odvetví.
HOKEJISTI SLOVENSKÝCH KLUBOV
TIPOS EXTRALIGY A SLOVENSKEJ HOKEJOVEJ LIGY
Jedno mesto,jeden cieľ,jedna rodina💙